במידה ויש בעיה במראה האתר יש ללחוץ ולהחזיק את מקש ה- Ctrl ולגלול את גלגלת העכבר למטה.

שאלות נפוצות

ש. כיצד אני יכול לברר את סוג הדם שלי?

ת. במידה ותרמת דם בעבר אתה יכל להתקשר למד"א בימים א'-ה' בין השעות 14:00 – 15:00 בטלפון 03-5300400 ולברר שם מהו סוג הדם שלך. במידה ולא תרמת דם בעבר אתה יכול לפנות לרופא המשפחה שלך ולבקש ממנו הפניה לבדיקת דם לסוג דם.

ש. אני תורם דם במד"א מעל פעם בשנה ו/או חבר בארגון תורמי הדם לישראל, יש טעם להרשם גם למאגר הזה?

ת. בהחלט. למרות שמד"א מארגנים את רוב תרומות הדם בארץ, בתי החולים לא תמיד מעבירים את בקשת התרומה למד"א ומפנים את החולים ובני משפחותיהם לאסוף תורמים אשר יבואו לתרום עבורם בבנק הדם של בית החולים. המאגר שאנו יוצרים נועד לחסוך לאותם חולים את החיפוש אחר תורמים ולאפשר להם להגיע לכמות גדולה של תורמים פוטנציאלים בקלות.

ש. כיצד אנשים הזקוקים לתרומה יגיעו אלי? הרי כתבתם שפרטי לא ינתנו לגוף שלישי?

ת. פרטי התורמים במאגר לא ינתנו לגוף שלישי ולכן כאשר יפנו אלינו חולים בבקשה לתרומה אנו נדאג לוודא את פרטי המקרה ואז יצא דוא"ל מטעם האתר אל כל התורמים שמתאימים לבקשה. וכך פרטי התורמים נשארים חסויים.

ש. לא כדאי שגוף מקצועי יפרוס את חסותו על מאגר מסוג זה?

ת. גופים מקצועיים כגון מד"א או בנקי הדם של בתי החולים הם בעלי אינטרסים שונים וכרוכים במערכות בירוקרטיות מסובכות, יתרונו של מאגר פרטי מסוג זה הוא בחופש הפעולה הגדול שלו והיכולת לפעול לטובת חולים ללא קשר להיכן הם מטופלים. בהחלט יתכן שביום מן הימים המאגר ישתף פעולה עם גופים אחרים אך בינתיים יותר חכם להשאיר אותו נקי מאינטרסים חיצוניים למעט אלו שבאים לטובת החולה.

ש. למה האתר לא מקודם בפייסבוק? לא כדאי לפתוח לו קבוצה?

ת. קיימת לאתר קבוצה בפייסבוק אך כיוון שהקבוצה נועדה לקדם את האתר ולא להפך לא קיים קישור באתר לקבוצה. כמובן שבקבוצה ישנו קישור לאתר ונשמח אם תבחרו לקדם את הקבוצה בפייסבוק.

ש. עברתי את גיל 55 האם עדיין יש טעם להרשם לאתר?

ת. על פי תקנות משרד הבריאות אסור לקחת תרומת דם מאדם שעבר את גיל 60 ללא אישור רפואי, כלומר ללא אישור רפואי לא תוכל לתרום דם לחולים שמהם תקבל פניות. כמובן שעדיין תוכל לקדם את האתר על ידי כך שתחשוף אותו לחברים וקרובי משפחה כך שיוכלו להרשם.

ש. אני לוקח תרופות / גרתי מעל חצי שנה באנגליה / יש לי לחץ דם גבוה (או כל בעיה רפואית אחרת) האם אני יכול להרשם למאגר ולתרום דם?

ת. התקנות לגבי תרומות דם משתנות מעת לעת כמו גם מצבכם הבריאות, ייתכן שמחר לא יקבלו מכם תרומה, אך בעוד חצי שנה או שנתיים לא תהיה בעיה לקבל את תרומתכם. אני ממליץ להרשם למאגר בכל מקרה וכאשר תקבלו פניות לבקשה לתרומה לברר מול בנק הדם הרלוונטי את פרטי המקרה שלכם נכון לאותו הזמן.

ש. האתר יותר רחב מהמסך שלי ואני לא רואה את טופס ההרשמה שנמצא מצד שמאל. איך אפשר להרשם?

ת. ניתן להקטין את גודל האתר על ידי לחיצה ממושכת על Ctrl תוך כדי גלילה של גלגלת העכבר למטה. לחיצה ממושכת על Ctrl וגלילה של גלגלת העכבר למעלה תגדיל שוב את הדף. במידה ואין בעכבר שלך גלגלת שימוש ב "+" ו "-" במקלדת בשילוב עם לחיצה ממושכת על Ctrl יניבו את אותה התוצאה.

שאלות נוספות ניתן להפנות לצוות האתר במייל: support@trumatdam.co.il

4 תגובות to “שאלות נפוצות”

 1. מאת דודו מלכה:

  כל הכבוד על היוזמה הברוכה
  עלו והצליחו

  שנאמר
  "כל המציל נפש אחת כאילו הציל עום מלא"

  דודו מלכה

 2. מאת מיכאל:

  ני בן שמונים ושתים ותרמתי דם מיוזמתי עד הגיל המאוחר,אני ממליץ לכל איש ואישה לתרום דם

  בזמני קבלתי פנקס תורם וכל משפחתי היתה זכית לקבל רם במידת הצורך.זה עבד טוב מומלץ לבדוק הנושא ולדרבן אנשים להיות תורמי לפני הצורך של הרגע האחרון.זה עוזר לתורם וגם מציל חיים.ניתן לצאת גם עם הצעה לחרומת אברים דרך*אדי*

 3. מאת ד:

  כל הכבוד על היוזמההברוכה.
  אני בטוחה שאתר זה יהיה לעזר רב לאנשים רבים!

 4. מאת ויקטור:

  יישר כוח , אפיץ גם אפיץ בכל האתרים החברתיים הרלוונטיים אישיים וגם מקצועיים , אם צריך מתנדב , אצטרף למלאכת הקודש של הצלת חיי אדם
  תודה
  ויקטור

השארת תגובה

(נדרש)

(נדרש)


6 + שמונה =

© 2010 תרומת דם להצלת חיים - http://www.trumatdam.co.il צוות האתר מודה לכם על כך שאתם עוזרים להציל חיים. Suffusion WordPress theme by Sayontan Sinha